laupäev, aprill 29, 2006

Globe Trekker - Lonely Planet - Southern Spain

Avastasin, et kunagi olin tõmmanud filmi lõuna hispaaniast (see on vist sama asi, mida näidati Travel-ist). Päris hea on.
http://www.kma.ee/kaspar/[ENG DOCUMENTARY] Globe Trekker - Lonely Planet - Southern Spain.avi (50min ~360MB)

reede, aprill 07, 2006

sex ja droogid -Hispaania - Portugal 2006

kuna kogu reisiseltskond tundub rõhuvat ainult muuseumide ja kaunite looduspaikade otsinguile, siis otsustasin ma enda turjale võtta räpasemad asjad. Algatuseks uurisingi kuidas õitseb nendel maadel narko- ja seksibisnis ning millist kasu meie sellest lõigata saame

loomulikult alustab iga normaalne seksiturist oma uuringuid järgmistelt aadressidelt:

http://www.worldsexguide.org/portugal.html
http://www.worldsexguide.org/spain.html

ja huvi ning võrlduse pärast ka

http://www.worldsexguide.org/estonia.html

Mida mina teada sain
Portugal:
  • seal on popp meesteseks ja väga popp on seks lastega. Õnneks ei ole meie enam lapsed ning väikse kostyymi ja puudriga petame ka mehed ära.
  • samasooliste abielu ei ole lubatud
  • prostitutsioon oli kuni 1994 aastani legaalne ning tundub õitsevat siiani
  • narkootikumide tarbimine on lubatud, kuid kriminaalselt karistatav on vahendamine ja tootmine.
Hispaania:
  • tundub et sellel maal võivad lõbusalt aega veeta ka marihuaana sõbrad, väikestes kogustes on lubatud omamine. Marihuaana sõpradel tasuks ära õppida ka hispaaniakeelne sõna "Cañamo", siis on lootust õige asi kätte saada. Samuti tasub neil õppida veel hispaaina keelt et aru saada tekstist aadressil http://www.lamarihuana.com/
  • alates 3 juulist 2005 sai hispaania 3 maaks Euroopa Liidus kus lubatud samasooliste abielu
  • prostitusioon on legaalne, poodides on vabalt saada materjali ka loomaseksiarmastajatele
  • hispaania mehed pidid olema karvased ning sama pidi kehtima ka naiste kohta :)
  • barcelona südames külastab iga korralik seksisõber erootika muusemit http://www.erotica-museum.com/
  • hispaanias pidavat bordellid leidma üles kõrvalteede äärest sinise-punase neeon valguse sildiga, millel peal "Hostal" või siis suuremate maanteede ääres sildi alt "CLUB". HInnad ei ole just odavad, klubides alates 6000 pts pool tundi. Tänvanaistega ei soovitata tegemist teha, sest tavalislt on nad narkomaanid ja muidu haiged inimesed. Samuti tasuks vältida "barra americana"-sid, nendes pead enne kauplemise kallale asumist ostma naistele päris mitu ja mitte odavat jooki
kõigest täpsemalt saab lugeda http://spainforvisitors.com/sections/sexanddrugs.htm

pühapäev, aprill 02, 2006

Grutas de San Jose Vall dÚixo

Hispaanias Valencia kandis on Grutas de San Jose Vall dÚixo koopad. Tegu on (vist) Euroopa pikema maa-aluse jõega. Kuna kohta eriti välja ei reklaamita, siis 2005.a mai keskel oli seal turiste minimaalselt. Pilet oli u 2-4 eur ?!

Piltide järgi paistab ka täitsa lahe koht.
http://www.riosubterraneo.com/visita_uk.htm#top

laupäev, aprill 01, 2006

Gibraltar

Gibraltar asub kitsal kaljuneemel ja on sümboolselt sissepääsuks Vahemeremaadesse. Strateegiline asukoht ja ajalugu on temast teinud Euroopa tugevuse ja jõu sümboli. 1704. aastast kuulub Gibraltar Britannia võimu all. Gibraltari 6.5 km suurune pindala on täis üllatusi, alustades liigirikkast botaanikaaiast ja lõpetades vabalt ringi patseerivate inimahvidega. Legendid teavad jutustada, et kui siit lahkuvad ahvid, läheb ka Inglismaa võim. Gibraltari Atlandi ookeani poolne rannik pakub põnevust oma lubjakivigrottide ja delfiinirohkusega.

Vaade hispaaniast
http://video.google.com/videoplay?docid=-6125528220369453985&q=gibraltar&pl=true

Kohalik tegija :)
http://video.google.com/videoplay?docid=5679891872030276121&q=gibraltar&pl=true

http://www.hot.ee/adok/gibraltar.htm

Ronda

Tajo jõe oru kohal kalju küljes on Ronda linn. Ronda oli ibeeride ja hiljem roomlaste asula, kuid mauridele jäi linn 700 aasta jooksul vallutamatuks. Puente Novo (uus sild) ulatub üle mäekuru ja ühendab uut keskust vanalinnaga. Vanalinna krooniks on Mondragóni loss, kust moslemist kuningad ja kristlastest vallutajad valitsesid oma alasid. Linnas asub vanimaid Hispaania härjavõitluse areene Plaza de Toros, mida peetakse austavalt corrida hälliks. Just siin olevat 18.sajandil kirja pandud härjavõitluse reeglid.

http://www.cuilenborg.com/Video/Ronda.mpg (4,53 MB)

Sevilla

Kahtlemata on Andaluusia halduskeskus ja Hispaania suuruselt neljas linn Sevilla piirkonna kõige tähtsam linn. Ainuüksi Sevilla nimi toob silme ette härjavõitluse, flamenko, võluva ooperi- Carmeni, mis kõik kokkuvõttes iseloomustavad Hispaaniat. Juba 13.sajandil öeldi, et: “Madrid on Hispaania pealinn, aga Sevilla maailma pealinn.” Kaks kõige tuntumat vaatamisväärsust asuvad Triunfo väljakul – Sevilla katedraal, mis on maailma suurim gooti kirik ja Giralda torn. Katedraalis saab imetleda platereskses stiilis altareid ja Capilla Reali, kus puhkab viimast und Pühakuks kutsutud kuningas Fernando III, kes päästis Sevilla uskmatute käest; oivalist kullaga kaetud altarivõret, mille kaunistamiseks kulus ligi 3500 kg kulda ja sarkofaagi, kuhu on maetud Christoph Kolumbus. Katedraali põhjaküljes asub maailmakuulus 1184. aastast pärit Giralda kellatorn ja apelsinipuude õu. Mudéjar-arhitektiuuri pärliks on mauri, gooti ja renessansi stiili ühendav Alcázari loss koos kaunilt kujundatud aedadega. Külastamist väärivad veel Sevilla üks sümboleid Torre del Oro (kuldtorn), Santa Cruzi kvartal, Pilatose maja, Plaza de España (Hispaania väljak) ja Museo de Bellas Artes (kaunite kunstide kogu).

Siin hea video Sevilla Katedraalist. Päris võimas või mis?
http://home.wlu.edu/~mayocke/Span211/Mayockvideofiles/Sevilla.mpg (85,7 MB)

La Alhambra

Granadale kuulub külastatavuse poolest teine vaatamisväärsus Hispaanias luksuslik Alhambra palee (punane), mis on oma nime saanud välismüüride ehitamiseks kasutatud punakaspruunide telliste järele. Alhamra jaguneb neljaks osaks, sagedamini vaadatakse vana kuningapaleed, kus keerukad, samas haprad ja imekaunid ornamentelemendid moodustavad sõnulseletamatu vaatepildi. Kompleksi on peidetud kuninga audientsi kamber, lõviõu, daamitorn, vanad saunad, saadikute saalid jne. Kindlusemüüride idapoolses osas on Generalife (suveaed), kus on võimalik nautida astangulisi aedu luksuslike purskkaevude, värvirikaste rooside ja oleandritega. Kompleksis asub ka uus kuningaloss – Casa Real Nueva ja Andaluusia flamenkokeskus ning suurepärane kellamuuseum.

Sinna peaks jõudma teisel päeval. 10 minutiline ülevaade Alhambra lossist. Jutt küll hispaaniakeelne, aga see ei sega.
http://home.wlu.edu/~mayocke/Span211/Mayockvideofiles/La%20Alhambra.mpg (97,6MB)

Siit saab piletid ette ära bronnida.
https://w3.grupobbva.com/ALHAMBRA/alhambra/home.html